Сонячні модулі в польових умовах

sonyachn-modul-v-polovih-umovah

sonyachn-modul-v-polovih-umovah

Для заряду акумуляторів під час тривалої стоянки і навіть під час руху, доцільно використовувати сонячні модулі, так як зовнішньої мережі в польових умовах немає взагалі, а електрику в європейських кемпінгах — не дешеве задоволення. Підключати сонячну батарею безпосередньо до акумулятора можна, тому для комутації використовується контроллер заряду. Для досягнення максимальної ефективності сонячної системи ми рекомендуємо використовувати MPPTсолнечний контролер. Сонячні батареї найкраще закріпити на даху фургона, однак якщо ви віддаєте перевагу ставити кемпер в тінь, або місця на даху вже зайнято супутниковою антеною і люками, можна виносити сонячні панелі на сонці при облаштуванні табору.

Універсальні сонячні батареї: відгуки та рекомендації

Автолюбителі усього світу, які подорожують в автобудинках і будинках-причепах рано чи пізно замислюються про впровадження резервної системи енергопостачання, використання якої дозволить не тільки відхилятися від стандартних маршрутів з кемпінгами, а й освоювати нові — знаходяться у видаленні від цивілізації. Сонячні батареї, відгуки про які можна знайти абсолютно різні — один їх варіантів вирішення проблем енергопостачання. Звичайно сонячний модуль, здатний забезпечити тривалий автономне енергопостачання невеликої сім’ї, що живе в автобудинку, відрізняється порівняно великими габаритними розмірами, до 2м², але і автодом маленьким не назвеш. До того ж невеликі модулі можна возити з собою і виставляти під час зупинки, таким чином, вирішуючи проблему енергопостачання. Як правило потужність мобільних сонячних модулів складає 50-150 Вт, вихідна напруга — 12В, що дозволяє без перетворювача живити побутові прилади, такі як — телевізор, міні холодильник, ноутбук, планшет, лампи денного освітлення.

Використання сонячної енергії для яхт і катерів

Для організації системи електропостачання невеликого судна (яхти або катера) можна керуватися тим же самим принципом, що і при побудові системи для автобудинків. При русі «під мотором» заряджати акумулятор від генератора. При русі під вітрилом отримувати енергію від сонячної системи і невеликого вітрогенератора. Під час стоянки в порту можна використовувати зовнішню мережу в сукупності з альтернативними джерелами енергії. Поєднання сонячної системи в сукупності надасть можливість забезпечити живлення основних приборів на судні.