Зерносушарки

Зерносушарки – це обладнання, яке використовується для просушки зерна. Його основна  функція – забезпечення зменшення вологості до показників, при яких можливе тривале зберігання зернових культур.

Як працюють зерносушарки

Процес роботи агрегату для просушування, в залежності від моделі, організовується принципово різними способами:

  • контактним (продукт втрачає вологу на поверхні печі подового типу, рівномірно нагрівається по всій площі;
  • газовим (підігріте повітря змішують кількістю іншого газу);
  • повітряним (гаряче повітря пропускається в заданому напрямку).

Зерносушарка ─ це пристрій, принцип дії якого полягає в спалюванні палива та передачі теплової енергії зерновому продукту для зниження його вологості. Такі агрегати розробляють стаціонарними (нерухомо встановлені) та мобільними (є можливість переміщати в різні зони приміщень заводу).

Особливості застосування

Всі види зерносушарок https://life-bud.com.ua/zernosxovishha укомплектовані нагрівальної піччю (топкою) та камерою для сушіння сировини. Нагрівальні печі можуть працювати на дровах, кам’яному вугіллі, торфі, газі, дизельному паливі. Залежно від виду і конструкції зерносушильних агрегатів, їх камери відрізняються за формою та обсягом (залежить від продуктивності).

Під час процесу сушіння в камері зернова суміш може бути нерухома (сушарки періодичної дії) або безперервно повільно пересуватися (агрегати безперервної дії). Конвективний теплообмін ─ це основний шлях передачі теплової енергії від топки до зерновій масі практично в усьому сучасному сушильній устаткуванні.

Конструкція зерносушарок визнана більш продуктивною й економічною, якщо вона працює на суміші топкових газів з повітрям. ККД топки стає вище, а витрата палива знижується. Такі топки прямої дії необхідно ретельно контролювати при експлуатації: важливо попередити потрапляння